top of page

Canisterapie je metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa nebo feny (canis = latinsky pes).

Kontakt se psem představuje účinné rozptýlení pro lidi trpící psychickými poruchami, depresí nebo pro ty, kteří se prostě cítí opuštěně. Například v domovech pro seniory nebo v dětských domovech,  školách... kde je pes pro děti kamarádem a tvorem.

V ústavech pro mentálně a fyzicky postižené pes tvoří součást rehabilitace, protože napomáhá procvičování některých částí těla. Velmi významnou a úspěšnou metodou je polohování.

Canisterapie se také uplatňuje jako pomocná psychoterapeutická metoda při řešení různých situací v případě, že jiné metody nejsou účinné nebo použitelné. Canisterapie zná tyto formy: aktivace, terapie, edukace a krizová intervence

citace převzata z www.wikipedia.cz

Pro náš spolek spolupracujeme s Monikou Mundilovou, která se canisterapii věnuje spoustu let a to se svou bílou ovčandou Rikky a se sibiřskými husky Atreyem a Arwenkou. Dále spolupracujeme s Luckou Kročkovou, která pro vás o sobě napsala pár řádků:

Jmenuji se Lucie Kročková. Od dětství mám velice kladný vztah ke zvířatům. Svůj největší sen jsem si však splnila až ve svých 20 letech, kdy jsem si pořídila psa – fenku zlatého retrievera Eimi. Má druhá fenka Jessie je Eiminčinou vnučkou. Po absolvování kurzu základní poslušnosti jsem dostala nabídku, zda bychom nechtěly zkusit canisterapii. Začaly jsme v Ostravě navštěvovat canisterapeutické tréninky. Velice nás to zaujalo a bavilo a tak jsme jely o prázdninách na canisterapeutický tábor, který jsme zakončily úspěšným absolvováním zkoušek.

Jessie se narodila 19.7.2015. Je veselá, zvídavá, temperamentní a společenská. Pro pohlazení a pamlsek je ochotná udělat cokoliv. Má stále dobrou náladu a tu bychom rády předaly svým klientům.

„Pouto mezi psem a člověkem je to nejpevnější na celé zeměkouli.“ ( K.Lorens )

canister_02.jpg
canister_01.jpg
2.jpg
10.jpg
16.jpg
1000MIL.jpg
066a6cd3-3d05-4bde-a41a-2f9ce51bd8ed.jpg
boudy
gal619_obr1478107834_173.jpg
bottom of page